ŠtemplČEŠTÍ EXPERTI


e-mail: info@experts.cz

[ Horké novinky | Co možná nevíte | Úvod | Seznam expertů, nabídka jejich služeb | Informace pro experty | Databáze všech znalců ČR ]

HORKÉ NOVINKY

Na tomto místě budete vídat ty nejžhavější novinky, tzv. informace "po uzávěrce". Aktualizovat je budeme s vámi tak, aby byly opravdu co nejvíce horké. Prosíme dále všechny návštěvníky, především experty, kteří mohou svým tipem na příslušného znalce či jiného experta pomoci klientům naší poptávkové služby, aby se ozvali nám nebo přímo kontaktovali poptávajícího.

***

(2.11.2002) Certifikace znalců podle EN 45013 je pravděpodobně v plném proudu. Dle získaných informací provádí certifikace společnost EUREX-ZERT, jež byla k této činnosti akreditována mj. i Komorou soudních znalců ČR.  Tato společnost jež má být udržována z příjmů provedených certifikací, aniž by sledovala cíl dosahování zisků, vydává znalcům za složenou úhrnnou částku 4 200,- Kč (za certifikaci a jednodenní přednášku) certifikát znalce podle evropské normy a to jeden v jazyce českém a jeden v jazyce německém.  Jak takový certifikát vypadá se můžete podívat zde. Seznam certifikovaných znalců by měl podle marketingového plánu být zveřejněn na internetu. Nabízíme Komoře soudních znalců ČR prostor na našem WEBu pro toto zveřejnění.

Jak se zbavit obtěžujících spamů ze své pošty se dozvíte zde. Náměty jak rychle zbohatnout jsou potom zde a zde.

Konečně máte možnost naučit se používat váš mobilní telefon k brouzdání po Internetu. Podrobnosti najdete zde.

Další pokus o vznik Komory soudních znalců ČR na základě zákona ztroskotal. Dne22.2.2001 projednal Parlament ČR návrh zákona , který měl konstituovat tuto komoru. Předložený návrh neměl již v úvodu podporu vlády ČR,která jej ve svém stanovisku zamítla. Co bylo důvodem zamítavého stanoviska našich poslanců si můžete přečíst zde .Výsledkem snažení předkladatelů je tedy pouze úkol pro vládu , která musí do konce roku předložit nové znění zákona o znalcích a tlumočnících.

Příběh nerovného boje s úřady o získání svobodného přístupu k informacím o nás,znalcích, byl přesunut sem.Na této stránce, poněkud výše, také najdete důležitou informaci o tom, kterak bude možné využívat váš čas účelnějším způsobem než je obcházení úřadů !

Na tomto místě najdete svědectví člena privatizační komise o tom, jak se u nás krade ve velkém.


Podělte se se svými kolegy naším prostřednictvím i vy se svým názorem nebo zajímavou či důležitou informací. Napište nám a my váš názor či informaci zveřejníme ! Naše názory zjistíte v další části cyklu "Co možná nevíte", kde nastavujeme mj. zrcadlo některým,expertům známým institucím při využívání internetu,státní úředníky nevyjímaje. Tam vám také poradíme, jak zachránit opomenuté blahopřání díky internetové pohlednici. Jak si stojí vaše akcie z kupónové privatizace zjistíte ihned na stránkách s denními aktuálními kurzy akcií. Zkuste také "zavolat" odtud někomu zprávu na mobilní telefon. Chcete-li na svůj mobil dostat programy nejdůležitějších televizních stanic, stačí si zde vybrat. Chcete-li mít čerstvé informace pro podnikání, pak navštivte stránky iHNed.


I dnes je pro nás horkou skutečností, že si náš projekt získal respekt a má své pevné místo na českém internetu. Co je pro experty důležité, těší se i velkému zájmu návštěvníků z ČR i ze zahraničí, kteří hledají služby expertů. Možná, že některý návštěvník Internetu hledá právě Vás. Následující ukázky z naší pošty snad přesvědčí ještě váhající experty, že nejlepší místo ke zviditelnění na Internetu je právě u nás.

22.8.2007 
Dobrý den, ráda získala kontakt na znalce v oboru životního prostředí – vodohospodářství – kanalizace – odpadní vody. Nejlépe ze západních Čech.
Děkuji, s pozdravem
Olga Hodanová
 
22.8.2007 
Prosím o experta na fyziku mechaniku.Jedná se o pohyb s proměnným zrychlením.Přeměna potenciální energie v kinetickou.
Jaromír Valášek
 
22.8.2007 
Dobrý den, ráda bych se zeptala na podmínky studia písmoznalectví a dostala nějaké kontakty k tomuto studiu. ( vlastním diplom z Grafologie ) Děkuji za pomoc.
Příjemný den
Vozková Daniela
 
22.8.2007 
Srdečně zdravím !!! Obracím se na Vás s prosbou o doporučení soudního znalce na neuznanou reklamaci mobilního telefonu. Přivítám, bude-li z Prahy, nebo blízkého okolí.
Děkuji a přeji hezký den
Jana Lněničková
 
22.8.2007 
Dobrý den, mám problém s uplatněním reklamace poškozené obuvi. Marně jsem na vašich stránkách hledala znalce v tomto oboru. Jsem z Prahy. Předem děkuji za poskytnuté kontakty.
Hezký den
Veronika Klinkovská
 
22.8.2007 
Dobrý den vážení, rád bych se na Vás obrátil s dotazem kde najít, či přímo s žádostí o zaslání seznamu soudních znalců v oblasti elektrospotřebičů. Jedná se mi o posouzení "vady" mikrovlnné trouby mora, kdy mi výrobce, resp. autorizovaný servis odmítl reklamaci uvolněného ovládacího panelu trouby uznat s tím, že se jedná o konstrukční provedení již z výroby. já jej považuji ovšem za konstrukční vadu, když se ovládací panel vychyluje o cca 1 cm. Tedy spíše se jedná o mechanickou záležitost, která může mít a dle mého i má vliv na elektrickou součást, než elektrotechnickou. S díky Vám za Vaši odpověď resp. doporučení, kam se s touto konkrétní záležitostí obrátit.
S pozdravem
Petr Kaliba
 
22.8.2007 
Dobrý den,jmenuji se David Doležal,bydlím v Praze 9 a potřeboval bych poradit kontak na soudního znalce v oboru SPORTOVNÍ OBUV z důvodu zamítnutí reklamace.
Mnohokrát děkuji
David Doležal
 
22.8.2007 
Dobrý den. Mám jednoduchý dotaz. Vystudoval jsem historii a dlouhodobě se jako sběratel zajímám o faleristiku Československa. Co musím absolvovat, abych se stal soudním znalcem v tomto oboru?
Děkuji za pomoc
Mgr. Michal Rádl
 
22.8.2007 
Dobrý den, prosím o kontakt na soudního znalce z oblasti města Ústí nad Labem, který by znalecky posoudil dva roky starý televizor Panasonic, kde reklamuji v záruční době třikrát stejnou závadu - prasklou čelni masku televizoru,a kdy prodejce uvádí,že závada vznikla mechanicky - nikoliv výrobní závadou,jak uvádím já. Mohu doložit fotodokumentací a opravenkami.
Děkuji. S pozdravem
Petr Biskup
 
22.8.2007 
Máme dotaz zda je možné u Vaší komory sehnat znalecký posudek v oboru odhad nemovitostí, vypracovaný v roce 1990. Jde o případ ztráty znaleckého posudku a úmrtí soudního znalce. Prosím, zda a kde je možno nahlédnout eventuelné získat kopii odhadu. Je nám zámo číslo posudku a jméno soudního znalce. Prosím sdělte postup
Děkuji.
ivan Sitař
 
22.8.2007 
Dobrý den, prosil bych kontakt na soudního znalce, který pracuje v oboru drahých kovů v Pardubicích nebo HK. Jedná se o mi o odhad prstenů a řetízků.
Děkuji. S pozdravem
Pavel Roháček
 
22.8.2007 
Dobrý den, můžete mi, prosím, zaslat seznam soudních znalců v Moravskoslezském kraji, zabývajících se odhady starších automobilů?
Děkuji předem za odpověď.
EUTEL-Olbrechtová
 
22.8.2007 
DDobrý den, hledám experta nebo soudního znalce v oboru dopravního značení a nepodařilo se mi žádného najít ani u soudu, kde hledali tohoto člověka stejným způsobem jako já doma . na www.justice.cz . Byla bych Vám vděčná za radu, kde takového odborníka najít. Děkuji Vám.
S pozdravem
Ingrid Cholevová
 
22.8.2007 
Srdečně zdravím. Ráda bych zjistila kontakt na soudního znalce v oblasti obuvi. Synovi neuznala firma NIKE reklamci obuvi.
Děkuji.
Bundilová Yveta
 
22.8.2007 
Dobry den .Rád bych vás požádal o kontakt na znalce v oboru mobilních telefonů z Prahy.Mám problém s reklamací telefonu,která mi byla už třikrát zamítnuta ,ale pokaždé z jiného důvodu.Autorizovaný servis mi vadu telefonu potvrdil prodejce to však nechce uznat.Rád bych věděl zda je možné zjistit jestli vada skutečně je a jestli jsem ji nezpůsobil já jak mi tvrdí prodejce.
Děkuji za informace.
Kirchner Jan
 
24.7.2007 
Žádám Vás tímto o pomoc v ocenění pozůstalosti, konkrétně obrazů českých malířů, poštovních známek a zlatých šperků. Žiji v Brně.
Děkuji za pomoc.
Ivo Maděra
 
24.7.2007 
Hledám soudního znalce k posouzení úrazu vzniklém při laparoskopické operaci./popálenina třetího stupně cca 10x5cm/ Nesouhlasím s výší odškodného.Pokud mi můžete a shcete pomoci prosím o zaslání informace na adresu
Petr Čiampor
 
22.4.2007 
Vážený pane / paní, rád bych Vás touto cestou požádal o kontakt na osobu, která je expertním odborníkem na kamenické práce. Zadali jsme v okrese Plzeň-Jih zakázku na rekonstrukci pomníku na místním hřbitově, firma oproti jiným svým zakázkám prokazatelně neodvedla profesionální práci a my jsme se rozhodli neuhradit doplatek, dokud tak neučiní. Nyní nám vyhrožuje soudem. Pokud by spor o provedení díla v rámci rekonstrukce pomníku hrobu s kamenickou firmou nedosáhl smíru, rád bych měl kontakt na osobu, schopnou posoudit kvalitu a odbornost provedených rekonstrukčních prací. Dále bych se rád zeptal, zda se smí účtovat zákazníkovi uvedení pomníku do původního stavu v případě neshody a podotýkám, že celá práce není podložena žádnou řádnou smlouvou, pouze je nám nabízen zakázkový list, který dodnes nebyl uskutečněn. Máme však na výpisu z účtu jasně zapsanou platbu zálohy na účet kamenické firmy.
S úctou a díky,
Tomáš Holan
 
22.4.2007 
Dobrý den, prosím o kontakt na znalce, který se zabývá Stavebnictvím. V mém nově koupeném bytě je velký hluk od tekoucí vody, a to jak v našem bytě tak od sousedů.
Děkuji.
Martin Kahanek
 
22.4.2007 
Dobry den, prosim Vas o radu, kde se da sehnat seznam soudnich znalcu v oboru filatelie a numismatiky?
Dekuji za odpoved. S uctou
Radovan Henrych
 
22.4.2007 
Dobry den, sháním soudniho znalce doktora internistu z okresu Karviná nebo Ostrava. Můžete mi prosím poslat seznam?
SDěkuji.
Janeta Zdeněk
 
22.4.2007 
Dobry den, rad bych ziskal kontakt na soudniho znalce z okoli Brna stran posouzeni kvality oblozkovych zarubni a dveri dodanych do naseho RD.
Dekuji za zaslani kontaktu. S pozdravem
Roman Lang
 
22.4.2007 
Zdravím,mám zničené silniční závodní kolo z důvodu dopravní nehody.Proto touto cestou hledám soudního znalce v oboru cyklo, nejlépe ze Západočeského kraje.Jsem z Chebu.Cena kola 80000kč. Mám problémy s pojištovnou co se ohodnocení škody týče.
S pozdravem
PeteraJirka
 
22.4.2007 
Nevím, zda jsem na správné adrese, hledám spojení na znalce v oboru písma,nejlépe středočeský kraj,Praha.
S pozdravem
Věra Drtinová
 
22.4.2007 
Prosím Vás o zaslání kontaktní adresy (e-mail) na společnost EUREX Zert (Rakousko), která se zabývá vydáváním certifikátů v rámci EU.
Děkuji
Gabriela Hunčova
 
22.4.2007 
Dobrý den, chci se zeptat, zda by jste mi mohli doporučit nějakého znalce za účelem kontroly rovnosti stěn obložených obkladem. Materiál - velkoformátový obklad PORCELANOSA TRAVERTINO MARFIL 31,6x59,2cm.
Předem děkuji za informaci. S pozdravem,
Caha Pavel
 
22.4.2007 
Dobrý den, prosil bych o radu kam se obrátit pro posudek zde v Brně a okolí.Mám nemovitost a na sousedícím pozemku jsou v blízkosti boční zdi mého domu vysázené cca 20-ti leté tuje umístěné necelý metr od zdi mého domu.Přistavoval jsem další místnosti před pár lety a nová zeď díky těmto stromům při dešti a větru je poškozená-ne mechanicky,ale celá zelená jelikož se stromy ohýbaly a třely o zeď.Nyní chci nahodit a opravit i stávající část boku domu a mám vážné obavy,že i zde by došlo k poškození.Jediné co majitel pozemku po mém upozornění na danou skutečnost udělal-zkrátil mnohametrové stromy a nechce přiznat poškození díky stromům,ale tvrdí,že je to vlivem povětrnostních podmínek.Potřeboval bych tedy poradit,na koho se zde obrátit(jak jsem již psal-v Brně a okolí),kdo by posoudil,zda bylo poškození způsobeno těmito stromy.
Děkuji za odpověď a pomoc,protože skutečně nevím,na jakého znalce se obrátit.
Pavel Smutný
 
22.4.2007 
Dobrý den, prosím o zaslání informace - kontaktu na soudního znalce v oboru "mobilní telefony" z důvodu posouzení relevantnosti odebrání záruky u tel. přístroje zn. sony ericsson. Jedná se o vadu, která byla vyhodnocena autorizovaným servisem jako vada, na kterou se nevztahuje záruka.
Děkuji Vám za brzké vyřízení.
Silvie Malá
 
22.4.2007 
Dobrý den, studuji na MU v Brně na právnické fakultě, tento rok mám před sebou vypracování bakalářské práce na téma: Konzultant, odborník a znalec v trestním řízení, chtěla jsem Vás poprosit o radu. Nevíte, jestli existují statistiky využívání konzultantů, znalců a odborníků v trestním řízení?? popřípadě kde bych mohla najít více informací..
Děkuju. S pozdravem
Radulina Nim
 
22.4.2007 
Dobrý den, chci se zeptat, kde lze studovat obor písmoznalectví a jak se lze stát znalcem v tomto oboru. Vysokoskoleske vzdelani jiz mam.
Děkuji a přeji hezký den.
Hana Zaoralová
 
22.4.2007 
Zdravím. Jmenuji se Mgr. Romana Kolaříková a v roce 2003 jsem v Praze úspěšně ukončila studium grafologie ve škole s akreditací. Žádám Vás laskavě o informaci, jaké podmínky ještě musím splnit, abych se mohla stát písmoznalcem.
Předem děkuji za Vaši odpověď, s pozdravem
Romana Kolaříková
 
22.4.2007 
Dobrý den. Hledám soudního znalce,Experta,který je schopen posoudit ceny za výrobu transformátoru,které nám určuje náš německý partner.Jsem přesvědčen,že ceny které určuje jsou nízké.Ale potřebuji vyjádření znalce.Nevím na koho se obrátit.Prosím můžete mi poradit?
Děkuji.
J.Kropáčková
 
22.4.2007 
Dobrý den, potřeboval bych poradit či získat kontakt na soudního znalce, který by mě udělal posudek na brýlové obruby. Ve firmě .... jsme pro syna zakoupily brýle (brýlové obruby a plastové vrtané čočky) v celkové ceně cca 9500kč. Brýlové obruby měli dle prodejce být ze speciálního materiálu titan s tím, že tyto obruby a plastové čočky jsou skoro nezničitelné. Ovšem po dvou dnech používání, došlo k tomu, že brýle synovy upadli cca z 1 metrů na koberec a došlo ke zlomení pacičky na nosníků, kterým je tento nosník přišroubován k plastovým čočkám. Ve firmě .... nám řekli, že se nejedná o vadu materiálů, ale že toto muselo být způsobeno silným mechanickým zaviněním a že jako reklamaci nám to neuznají. Pokud s tímto nesouhlasíme, tak ať si najdeme soudního znalce který nám udělá posudek, že se jedná o vadu materiálů. Obvolal jsem několik soudních znalců zabývajících se vlastnostmi materiálů, ale bohužel žádných z nich mi nebyl schopen v tomto pomoci. Taktéž jsem se obrátil přímo na výrobce těchto brýlových obrub ( Italská firma SAFILO), ale i od nich mi bylo sděleno, že se mám obrátit na distributora pro CZ který posoudí zda se jedná o oprávněnou reklamaci, což je opět .... který reklamaci neuznává. Nezbývá mi tedy nic jiného než se pokusit sehnat soudního znalce, který by mi vypracoval posudek na tyto brýlové obruby. Prosím tedy jestli mi můžete pomoci a odkázat mě na soudního znalce který by mi posudek vypracoval. Zároveň Vám posílám jako přílohu 4 fotografie těchto brýlí, aby jste si mohli udělat představu o tom, o co se mi vlastně jedná.
Děkuji s pozdravem
René Duchoň
 
22.4.2007 
Dobrý den, nevím, jestli se na Vás obracím správně, ale zkusím to. Potřebovala bych kontakt na soudního znalce - obuv a nevím, kam přesně se obrátit.
Za případnou zprávu velmi děkuji.
Zdeňka Paličková
 
22.4.2007 
Dobrý den, prosím o radu, jak se stát soudním znalcem (konkrétně v oblasti platebních karet). Těším se na Vaší odpověď a děkuji za Vaší spolupráci.
S pozdravem
Mirek Pavlík
 
22.4.2007 
Dobrý den, velice by mě zajímaly podmínky za kterých se člověk může stát soudním znalcem, jaké vzdělání potřebuje a zda existuje druh studia který toto umožňuje a kde. Díky moc za odpověď.
Hezký den
Jan Pařík
 
22.4.2007 
Obracím se na vás se zdvořilou žádostí o kontakt na znalce-experta,který by byl schopen ocenit tisk z cca poloviny šestnáctého století. Vzhledem k místu bydliště bych dal přednost někomu z Jm kraje.
S poděkováním
J. Floss
 
22.4.2007 
Pro dědické řízení bych potřebovala najít znalce pro ohodnocení osobního automobilu a zpracování znal.posudku. Nejlépe z Prahy.
Děkuji
Šolcová
 

(Uvedené texty e-mailů jsou doslovné přepisy s vynecháním osobních údajů. Neručíme za jejich interpretaci ani upřímnost obsahu.)

[ Horké novinky | Co možná nevíte | Úvod | Seznam expertů, nabídka jejich služeb | Informace pro experty | Databáze všech znalců ČR ]


  Další informace Vám rádi poskytneme, když nám pošlete e-mail na adresu info@experts.cz English versionDeutsch versionVersion française
ACEIN - informace z první rukySeznam - prohledávač InternetuAtlas - prohledávač Internetu Naposledy aktualizováno 24.08.2007 12:17
email na WEB administrátora